Aylık Pc Periyodik Bakımı

 

Aylık PC Periyodik Bakımı

 

Ticari işletmeler günümüzde bilgisayarlar sayesinde işlerini yürütmektedir. İşletmelerin eli kolu olan bilgisayarlar, ufak bir problem yaşandığında olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için aylık PC periyodik bakımı yapılması gerekmektedir. Bu sayede ticari durgunluğa yol açacak bir sorun yaşanmamakta ve iş kaybı olmamaktadır. Bilgisayarla iş yapılan akla gelebilecek her yerde bakım bir ihtiyaçtır.

 

PC bakımı yapıldığına, ağ yapısı kontrolü, işletim sisteminin ve sunucunun kontrolü, veri ve yedeklemelerin kontrolü, lisans kontrolü,  kısa süreli oluşabilecek donanım, yazılım gibi sorunlar için en kısa sürede uzaktan destek sağlamak için gerekli bağlantıların sağlanması gibi hizmetler verilmektedir. Bu hizmetleri veren firmalar vardır. Belli bir sözleşme sağlanarak aylık bakımları düzenli olarak yapmaktadırlar.

 

Periyodik bakımların maliyeti bakım yapılan şirketin büyüklüğüne göre değişmektedir. Kullanılan işletim sistemleri, yazıcı, tarayıcı, yedekleme üniteleri dâhil hepsinin sayısı, ne durumda olduğu hep maliyet kapsamındadır.  Aylık PC periyodik bakımı yapma anlaşması yapılan şirket gerekli analizleri yaptıktan sonra, ortalama bir fiyat vererek müşteriyi de mağdur etmemektedir. Anlaşma yapılan müşteriler, her zaman öncelikli müşteriler kapsamındadır.

 

Periyodik bakım anlaşması süresince acil durumlarda bile bakım şirketi zamanında müdahale etmektedir. Hayati önem taşıyan PC sistemlerinin aksaması söz konusu olduğunda anında çözüm için gereken her şey yapılmaktadır. Ayrıca teknolojik danışmanlık ücreti ve ekstra servis ücreti alınmamaktadır. PC bakım şirketleri, gelişen teknolojiden haberdar olmakta ve yenilikleri yakından takip etmektedir.

 

PC Periyodik Bakımı Nasıl Yapılır?

Periyodik bakım dönemlik olarak ele alınan bir bakım sürecidir.  Bu süreç şirketler ve bilgisayarlı hizmet veren her sektörde olması gereken bir ihtiyaçtır. Bilgisayarların düzenli olarak kontrolü işlerin aksamaması için çok önemlidir. Hastaneler gibi çeşitli kamu kuruluşlarının da düzenli PC bakımından geçmesi bilgi işlem sürecinin aksamaması için oldukça önemlidir.

 

Aylık PC periyodik bakımı yapılması için anlaşma sağlanan firma bu işi düzenli olarak yapmakla yükümlüdür. Bilgisayar sisteminin bütün donanımlarından ve kuruluştaki bütün bilgisayarlardan yine bakım yapan firma sorumludur. Bir aksaklık varsa fark ederek çözümü yapılmalı ve iş akışı yavaşlama ya da durma gibi sorunlarla karşılaşmamalıdır. Ufak gibi görünen bir sorun bile birçok probleme sebep olabilmektedir.

 

Bu nedenlerle dönemlik olarak bakım titizlikle yapılmakta ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemektedir. Bilgisayarların hayati önem kazandığı şu zamanda periyodik bakıma çok önem verilmelidir. Bunun bilincinde olan şirketler, bu konu üzerinde titizlikle durmaktadır. Herhangi bir problem olduğunda anlaşma sağlanmış olan bakım firmasının olaya hemen müdahale edeceğini bilmek, rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

 

Bu konuda bilinçli davranan şirketler, daha önceki zamanlarda işleyişin sekteye uğramasından ders almışlardır.  Düzenli bakımı sağlanan bilgisayarlar ve donanımları sorun çıkarmadan çalışmakta ve çalışanların motivasyonu düşmemektedir. Çok basit bir aksaklık bile işi yavaşlattığı için aylık PC periyodik bakımı üzerinde durulması gereken bir konudur. Günümüzde bu işle uğraşan ve işini ciddiye alan birçok firma vardır.

 

Periyodik PC Bakımı Maliyetli midir?

Her işin bir maliyeti vardır. Bu maliyet eğer hayati bir konu söz konusuysa göze gelmemektedir. İnsan sağlığı ya da bir arabanın bakımı için yapılan harcamalar gibi bilgisayarların bakımı için yapılan harcama da gereklidir. Bu işi yapan firmaların işini profesyonel olarak yapıyor olmaları maliyetten daha önemlidir.

 

Aylık PC periyodik bakımı sağlayacak olan firmanın gerekli güveni vermesi ve piyasanın üzerinde bir maliyet çıkarması beklenemez. Sadece bakımı yapılacak işletmenin büyüklüğü fiyatta fark ortaya çıkarmaktadır.

 

WhatsApp Destek
09:00 - 19:00 Saatlerinde Haftanın 7 Günü Sorularınızı Whatsapp Destek hattından sorabilirsiniz.
Biz Sizi Arıyalım
İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede biz size geri dönüş yapalım.problemli cihazınızı en kısa sürede çözelim
Randevu Al
Size uygun zamanı belirleyin Randevu Alındıktan Kısa bir süre içinde tarafımızdan teyit için aranacaksınız .
Call Now ButtonŞimdi Ara
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.