MacBook Batarya Değişimi

Profesyonel MacBook Batarya Değişimi

Apple, her geçen gün ürettiği yeni ürünlerle kullanıcılarını kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Cihazlar gelişmiş teknoloji ile donatılarak üretilmekte. Apple için dünyanın en kaliteli ürünlerini ürettiğini söyleyebiliriz. MacBook cihazlar, Apple markasının ürettiği dizüstü bilgisayar modellerinden biridir. Ne kadar üstün teknoloji olursa olsun kullanıldıkça zamanla arızalar meydana gelmektedir. MacBook batarya değişimi de zamanla meydana gelen sorunun giderilmesi için yapılması gereken bir işlemdir.

Dünyanın dört bir yanında çeşitli amaçlar için kullanılan Macbook dizüstü bilgisayarlar Apple’nin en fazla beğenilen ve en fazla tercih edilen cihazları arasında yer almaktadır. MacBook dizüstü bilgisayarların pil ömürleri 15 saat hatta 20 saate bile çıkmaktadır. Yüksek pil ömrü özellikle tasarımcıların ve yazılımcıların gönlünü fethetmeye yetmektedir. Belli bir süre sonra 20 saat süren pil 5 dakika bile kullanılmaz hale gelir. MacBook batarya değişimi yaparak cihazlarını eski performansına kavuşturabiliriz. Bataryanız ile ilgili sorun yaşamanız durumunda servisimize getirmeniz daha büyük sorunların önüne geçecektir.

MacBook Batarya Değişimi Neden Önemli

Apple’nin beğeni toplayan ürünü olan MacBook tamiri yapılmadan önce bataryasının durumuna bakarız. Bataryanı hangi aşamada olduğu tamirde önemlidir. Gerekli durumlarda MacBook batarya değişimi yapılarak cihazın verimli bir şekilde kullanmanızı sağlarız. Bataryanın her tam dolumu, cihaza 1 döngü olarak işlenmektedir. Bir kişi MacBook dizüstü bilgisayarının bataryasını günde %100 tükettiğinde 1 pil devri olarak işletimine işlenir. MacBook cihazların bataryalarının ortalama bin devir hakkı bulunmaktadır.

Çok yoğun kullanılmadığında MacBook bilgisayarların bataryalarının ömrü normalde 3 ila 4 yıl kadardır. Batarya tükendiğinde artık cihaz elektriğe mahkum bir şekilde kullanılabilir. Elektriğe mahkum olarak kullanmak zorunda kalmamak için batarya değişimi yapabiliriz. Bunun için cihazınızı servisimize getirmeniz gerekir.

MacBook Batarya Değişimi Fiyatı

MacBook Air modelleri kullanıcılarına bataryalarını değiştirme hakkı vermektedir. Malum olduğu üzere MacBook ürünler yurt dışından ithal edilmektedir. Her bir parçası yüksek döviz kuruyla satılmaktadır. Döviz kuru yüksek olunca orijinal Apple parçalarıyla MacBook batarya değişimi yapmanın maliyeti çok yüksek olmaktadır. Orijinal batarya fiyatları çok yüksek olduğundan dolayı birçok kişi cihazlarını elektriğe bağlı olarak kullanmaktadır. Servisimiz 6 ay garantili batarya değişimi yapmaktadır. Profesyonel batarya değişimi ile cihazınızı elektriğe bağlı olmadan kullanabilirsiniz. Birinci sınıf hizmetimizle cihazınızın ana kartın ve genel kasa iç temizliğini yapmaktayız. Dileyen müşterilerimizin cihazlarını orijinal batarya, isteyenlerinkine orijinalle eş pil veya batarya takmaktayız.

Bataryası biten birçok kişi araştırma yapar. Yaptıkları araştırmada pil değişiminin şart olup olmadığını, değişim olmadan ne yapabileceğiniz öğrenmek ister. Hemen batarya değiştirmeden farklı yollar aramanın temelinde orijinal ürünlerin pahalı olması yatmaktadır. Şayet cihazınız ilk zamanlardaki kadar uzun süre fişe takmadan kullanamıyorsanız bataryanın ömrünün azaldığını gösterir. Belli bir zaman sonra artık fişsiz kullanamaz hale geleceğinizin habercisidir. Böyle bir durumda yapacağınız şey bataryanızı değiştirmektir. Orijinal olmasını tavsiye ederiz. Fakat orijinaller yüksek geliyorsa servisimiz, kaliteli orijinalle eş değer bataryalarla değiştirebiliriz. Değişimden sonra yaklaşım 3 ila 4 yıl daha sorunsuz kullanabilirsiniz.

Orijinal MacBook Batarya Değişimi

MacBook dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız gerektiğinde pil kapasitesini ölçmek gerekir. Pil kapasitesi normalde programla ölçülür. Program olmadan da ölçmenin yöntemleri vardır. Pil kapasitesini ölçmek için ekranın sol üst köşesinde buluna Apple logosu tıklanır. Açılan listede Bu Mac Hakkında kısmı seçilir. Oradan Sistem Raporu kısmına girilir. Sırayla Güç, Durum Bilgileri ve en son Durum ve Devir Sayısı kısmı seçilir. Bu bölümde karşınıza Normal, Replace Soon, Replace Now ve Servis Battery çıkacaktır. Servis Battery çıkması cihazın acilen servisimize getirmeniz ve MacBook Batarya değişimi yapmanız gerektiğini gösterir. Değişim orijinal batarya ile olursa fiyat döviz kuruna göre değerlendirilecektir.

 

WhatsApp Destek
09:00 - 19:00 Saatlerinde Haftanın 7 Günü Sorularınızı Whatsapp Destek hattından sorabilirsiniz.
Biz Sizi Arıyalım
İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede biz size geri dönüş yapalım.problemli cihazınızı en kısa sürede çözelim
Randevu Al
Size uygun zamanı belirleyin Randevu Alındıktan Kısa bir süre içinde tarafımızdan teyit için aranacaksınız .
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.