MacBook CPU Fan Değişimi

MacBook CPU Fan Değişimi Hakkında

Apple markasının ürünlerinden olan MacBook bilgisayarların daha verimli çalışabilmesi için bakım ve gerektiğinde tamirlerinin yaptırılması şarttır. MacBook CPU Fan değişimi ve bakımı bilgisayarların istenilen performansta çalışması için önemli bir unsurdur. Fanların belli aralıklarla bakımının yaptırılması gerekir. Bakımları yaptırılmayıp geciktirildiğinde faz arızaları, ana kart arızaları, işlemci arızaları veya çip arızaları gibi büyük sorunlara dönüşmektedir. Fan bakımı düzenli yaptırıldığında değişimi gerektiren arızalar ortaya çıkmaz. Normalde fan bakımı ve değişimini 1 veya 2 saat içinde yapıp teslim etmekteyiz. Yapılan bakım ve değişim firmamızın garantisi altındadır. Garanti süresi 6 aydır.

Macbook CPU Fan Değişimine Neden İhtiyaç Duyulur?

Bilgisayarlar kullanıldıkça çıkış ve fan kanallarında toz ve diğer pisliklerin etkisiyle tıkanmalar olur. Sorun büyüdükçe MacBook CPU Fan Değişimi ihtiyacı ortaya çıkar. MacBook bilgisayarı olanların fan bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmaları gerekir. Bu konuda kendine güvenenler bakımı kendileri yapabilir. Fakat değişim için teknik servisimize getirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki durumları yaşarsanız fan bakımı belki de değişimi yaptırmanız gerekiyor olabilir:

  • Cihazınız çok aşırı ısınıyorsa
  • Film izlerken veya oyun oynarken cihazda ısınma ve donma meydana geliyorsa
  • Çalışırken aniden kapanıyorsa
  • Fan hiç çalışmıyor veya sürekli çalışıyorsa
  • Cihazınızın çalışma hızı yavaşlıyorsa
  • Ekran kartının FPS ayarları düşüyorsa

Fanla ilgili sorun yaşayanlar cihazlarını teknik servisimize getirmelidir. MacBook CPU Fan Değişimi için öncelikle cihaza gelen bütün elektriklerin kesilmesi gerekir. Elektrik kesiminden sonra bütün parçaları çok titiz davranarak dağıtırız. Parçaların kaybolmamasına özen gösteririz. Parçaları ana gövdeden ayırırken hassas noktalara ve flex kablolara zarar vermemek için çok titiz davranırız. Dikkat etmeden yapılan en ufak bir hatanın dahi kalıcı ve çok büyük sorunlar ortaya çıkaracağının bilinci içinde hareket ederiz. Fan bakımı ve değişimi yapabilmek için özel ekipmanlar gereklidir. Bu ekipmanlara sahip olmayanların ve teknik bilgisi yetersiz olanların cihazlarda işlem yapması çok büyük bir hatadır.

Macbook CPU Fan Değişiminin Önemi

Bilgisayarınıza önem veriyor ve fan bakımlarını düzenli yaptırıyorsanız çok uzun zaman hiç sorun yaşamadan kullanırsınız. Bakım yaptırmak sizi cihazınızın tamir edilemez hale gelmesinden, MacBook CPU fan değişimi yapılmasından ve yüksek maliyette kurtarır. MacBook bilgisayarların içinde cihazın çalıştığında ısınan parçaların soğumasını sağlayan fan vardır. Fan, kullanıldıkça zamanla tıkanır. İşlemci macunları özelliğini kaybetmeye başlar. Fan ısınan parçaları soğutamayınca cihaz çok yüksek ısıya maruz kalmak zorunda olur.

Yüksek ısı ekran kartının bozulmasına, işlemcinin bozulmasına neden olur. İlerleyen zamanda artık fan kullanılamaz hale gelir. Ana karttın zarar görmesi size çok dha büyük maliyetlere neden olacaktır. Çünkü ana kart olmadan bilgisayarı kullanmanız imkansızdır. Şayet bilgisayarınızda donma, kapanma, fazla ısınma, açılmama gibi sorunlar yaşıyorsanız hemen bakım için bize getiriniz. Bakım yeterli olmayacak durumlarda değişim yaparak sizi daha büyük masraflardan kurtarır. Cihazınızı daha verimli kullanmanızı sağlarız.

Macbook CPU Fan Değişimi Fiyatları

MacBook cihazların farklı modelleri bulunmaktadır. Modellerine uygun fan bakımı ve değişimi yapılabilmesi için uzman ellere teslim edilmesi şarttır. Bazı modellerde işlemciler çok yoğun olarak çalışır. İşlemcilerin yoğun çalışması beraberinde fanlarda ek hava akışının olabilmesi için daha hızlı çalışmasını gerektirir. Ortam sessiz olduğunda ortamda yüksek sesli fan gürültüsü duyulur bu normaldir. Hava akımını sağlayabilmek için soğutma işleminin hızlı ve yoğun olmasından kaynaklanır.

Şayet cihazın kullanıldığı yer sıcaksa fanın ısınmasında rol oynayabilir. Servisimize gelen MacBook cihazların değişimi ve bakım ücretleri farklılık göstermektedir. Bazı kullanıcılar fan arıza vermesine rağmen kullanmaya devam ederler. Bakım gerektiği halde kullanıldığı için fan bozulması ve kırılması gibi durumlar yaşanır. Fanda meydana gelen olumsuzluklar maliyeti artırmaktadır.

 

WhatsApp Destek
09:00 - 19:00 Saatlerinde Haftanın 7 Günü Sorularınızı Whatsapp Destek hattından sorabilirsiniz.
Biz Sizi Arıyalım
İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede biz size geri dönüş yapalım.problemli cihazınızı en kısa sürede çözelim
Randevu Al
Size uygun zamanı belirleyin Randevu Alındıktan Kısa bir süre içinde tarafımızdan teyit için aranacaksınız .
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.