Scroll Top

Desktop PC Bakımı

Desktop PC Bakımı

                                          Desktop PC Bakımı

Yaz ve kış aylarında bilgisayarınızın çalışması yavaşlaması ve ekranın donması başladıysa ciddi sorun teşkil edebilr. Desktop PC Bakımı Bu gibi sorunlar yaz aylarında daha da artış gösterir.Sadece soğutma işlemi ile bu sorunlar giderilemeyebilinir. Bilgisayarınızın verdiği bu sinyaller bakım zamanının geldiğini göstermektedir.
Sürekli kapalı halde zemin üzerinde bulunan kasaların içerisine, siz farkında olmadan zamanla fan ve klavyeden toz, halı ve evde beslenen (kedi,köpek,kuş vb.) hayvan tüyleri, kir sızar.
Ayrıca; Dizüstü (laptop,minibook gibi) bilgisayarlar da kullanıldıkları yerlere göre aynı sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.
 
Bu pislikler bilgisayarınızın kasasına, kasanın komple iç kısımlarına, kablolarına, fanına ve diğer donanım parçalarına yapışır. Havadaki nem oranıda bu işi daha da kolaylaştırır.
Bakımı ve temizliği yapılmadığı sürece pislikler orada hapis kalır ve artar.Zamanla oluşan bu toz ve kir birikintisi küf ve bakteri üretir.Bulunduğunuz ortamdaki havayı soludukça bu bakteriler vücudunuza sızarak solunum yolu (astım,bronşit vb.) hastalıkları ve rinit alerji gibi hastalıklara yol açabilir.
Bu nedenle biz S.O.S Bilgisayar olarak; ev, ofis, işyeri ve bilgisayar kullanılan ortam farketmeksizin tüm bilgisayar kullanıcılarının; hem kendi sağlığı, hem bilgisayarının sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalışması açısından

6 ayda bir mutlaka bakım ve temizliğini yaptırma

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.